top of page

MÝCH 6 NEJ APLIKACÍ PRO ŘÍZENÍ ČASU A PROJEKTŮ

  • Obrázek autora: Tomáš Sleziak
    Tomáš Sleziak
  • 2. 10. 2017
  • Minut čtení: 2

Aktualizováno: 13. 2. 2018

Organizace času, vedení projektů a používání rozličných nástrojů pro řízení je velmi oblíbené téma v mnohých článcích a diskuzích. Kdo by přece nechtěl lépe řídit svůj čas nebo projekt? Zkoušel jsem, testoval mnoho různých nástrojů a každou aplikaci jsem se snažil posuzovat na základě svých kritérií pro jednoduchost, funkčnost, možnost sdílení a vzájemného provázaní. Po měsících testování jsem našel svých 6 aplikací, které mi skutečně pomáhají s řízením svého času, vytvořením funkčního systému a usnadňují mi práci.



1. TRELLO


V Trello pracuji denně. Je to můj asistent pro projektové vedení, řízení, plánování a současně místo, kde si archivuji veškeré poznatky, manuály a nástroje práce. Základem aplikace jsou “boardy” (neboli nástěnky), ve kterých pak může uživatel vytvářet “sloupce” a v nich pak jednotlivé “karty”. Všechny “karty” si lze přetvářet k obrazu svému, například přiřazováním barevných štítků, příloh, seznamů, termínů, zdrojů atd. Jedná se o silný nástroj, na který nedám dopustit.


2. KEEP


Keep je jednoduchý poznámkovník od společnosti Google, který je podle mého názoru příjemnou alternativou k robustnějšímu EverNote. Využívám ho denně, především jako můj “inbox - super schránku”, kde si všechno značím a ukládám. Od připomínek (textových nebo hlasových), pevných seznamů, obrázků, až po myšlenky a zajímavé výroky. Vše mám barevně roztříděné dle priorit a obsahu. Za zmínku ještě stojí zajímavá funkce na automatický převod textu z obrázku (která funguje bezvadně), nebo přímý export do G Suite. Prostě v jednoduchosti je krása.


3. COGGLE


Coggle je perfektní aplikace na tvorbu myšlenkových map - můj vizualizační nástroj pro plánování projektů, týdenních úkolů, řešení problémů nebo tvorbu struktury prezentací. Vytvořili ho nadšenci z vývojářské dílny Google. Jedná se skloubení jednoduchosti ovládání a současně efektnosti výsledku v jedné aplikaci (ukázka - viz obrázek na konci textu). Používá jednoduchý značkovací jazyk Markdown, umožňuje vkládat libovolný počet větví, drag & drop nahrávaní obrázků, export do PDF, PNG, nebo výsledek přímo vložit na web pomocí html kódu.


4. TOGGL


Toggl zapínám vždy, když potřebuji měřit skutečný čas, který věnuji testovacím vzorkům, pilotnímu projektu nebo analýze. Ke každému “projektu” lze vytvořit jednotlivé “úkony”, kde je možné vykonávat měření v reálném čase (start & stop), nebo zpětně (vložením stráveného času). Výhodou je i fakt, že ke každému úkonu lze zadat i cenu práce a pak vypočítat obrat.


5. DRIVE


Google Drive není potřeba nějak zvláště přestavovat. Pro mně je to především něco jako osobní online kancelář. Virtuální 15 GB prostor, který umí pracovat s více než 30 typy formátů a nabízí mi možnosti pro archivaci a zálohu pro veškeré nasbírané data z aplikací.


6. POCKET


Jedná se o jednoduchou aplikaci, která umožňuje ukládání a tagování (štítkování) web obsahu na pozdější (offline) prohlížení. Skvělou vlastností aplikace je i to, že uloženou stránku mírně přeformátuje, vytáhne jen obsah článku a všechny bannery, komentáře skryje. Osobně mi čtení z Pocket vyhovuje daleko víc než čtení ze samotné web stránky. Vzhledem k tomu, že všechny web odkazy u mě putují přímo do zmíněné aplikace, využívám ji denně - cestou z práce, ve vlaku nebo když zrovna nečtu knihu.


Na závěr nabízím přehledné shrnutí všech aplikací a jejich využití formou myšlenkové mapy:


Je třeba si uvědomit, že je to velmi individuální věc, každému vyhovuje něco jiného a jen velmi těžko jde na sebe naroubovat systém někoho jiného. Proto berte i zmíněné aplikace tak, že subjektivně vyhovují mně a mému pracovnímu stylu.


Comments


bottom of page